3 Ağustos 2014 Pazar

Antalya / İlk İnteraktif Doğa Müzesi Antalya'ya Açılıyor.Türkiye’nin ilk İnteraktif Doğa Müzesi, Antalya’da bulunan Termessos Milli Parkı’nda açılıyor.
İnteraktif doğa müzesinde, Antalya ve yöresinde belirlenen 123 familya, 642 cins, bin 916 tür, 2 bin 78 takson sergilenirken, sanal interaktif tekniklerle bölgede yetişen bitki ve hayvanlar doğal yaşam ortamlarında tanıtılacak.
Projede Termessos Milli Parkı’nda hayata geçirilecek İnteraktif Doğa Müzesi, etkileşimli zemin projeksiyonu, doğal yaşam canlandırması, etkileşimli kitap, dijital gezi ekranı, dokunmatik ağaçların biyolojik bilgi sistemi, dokunmatik kuşlar fauna bilgi sistemi, sayısal kütüphane database sistemi, sunum sistemi, tek yüzlü ve iki yüzlü diorama standları ile donatılacak interaktif modern işlevsel hale getirilen ilk örnek olacak.
En son teknoloji ile en son yazılım sistemlerinin kullanılacağı müze, bölgeden toplanacak örneklerin saklanabileceği bir ortam olurken, yurt dışındaki müze ve koleksiyonculara Türkiye’den canlı örneklerinin taşınmasının da önüne geçecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder