10 Haziran 2014 Salı

İzmir-Karşıyaka / Hamza Rüstem Fotoğraf Evi Müze Oldu. ( Hamza Rüstem Museum of Photography ) İzmirli fotoğrafçı ve koleksiyoner Mert Rüstem tarafından projelendirilen ve 2011 yılında Karşıyaka Belediyesi tarafından hizmete açılan Hamza Rüstem Fotoğraf Evi müze oldu.
 Mavişehir’de geniş bir bahçe içinde yer alan Hamza Rüstem Müzesi, alanında tek... Müzede, Cumhuriyet döneminde mübadeleyle Girit’ten İzmir’e gelen Hamza Rüstem’in Kemeraltı girişindeki fotoğrafhanesinde yıllarca kentin her köşesinden çektiği fotoğraflar ile fotoğrafçılıkta kullandığı materyaller sergileniyor. Müzede, antika ve koleksiyon değerinde onlarca fotoğraf makinesi, basım aletleri ile yüzlerce fotoğraf ve eski belge yer alıyor. Başta fotoğraf eğitimi alan öğrenciler olmak üzere, farklı yaşlardaki gruplarca eğitim ve gezi amaçlı kullanılan müzede, siyah beyaz baskı tekniğinin kullanıldığı karanlık oda ve sunum salonu da bulunuyor.

Müze Pazartesi günleri hariç her gün açıktır.

Ziyaret saatleri: Pazartesi hariç her gün 09:00-18:00 saatleri arasındadır. Gurupların önceden randevu alması rica olunur.

Adres : 6522 Sokak No:8 Yalı Mah. Karşıyaka / İZMİR
Telefon : 0232 324 53 57

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder